Rok 2010

28.9.

11.-12. září se v Žamberku konalo Mistroství ČR v agility. My jsme se letos nekvalifikovaly...tak jsme se alespoň byly podívat, jak závodí naši kamarádi a hlavně Dambynky dcera Katrina. Počasí vyšlo krásně, parkury byly moc pěkné....chvilkama jsem tiše záviděla, že nemůžu běhat. Ale co mistroství není přece poslední bude i příští rok :-). Míša s Katy běhaly moc pěkně, ikdyž se tam občas vyskytla nějaká ta chybka, byla radost se na ně koukat.

Dneska jsme se zúčastnily nejspíš posledních závodů v letošním roce. Byly jsme na dvouzkouškách v Rýzmburku. Tratě stavěl Tonda Grygar. Holky se moc snažily, jenom já jsem jim to zase kazila :-(. V prvním běhu jsem s Ferou měly dost chyb a obsadily jsme 5.místo v těsném závěsu za Dumby. S tou jsme měly dvě chyby. V parkuru byl stůl (který díky nepřízni počasí byl dost klouzavý), ten se Damby nepodařil ustát. Tak jsme skončily s Damby na 4.místě.V druhém běhu Ferča podběhla kruh a než jsem stačila zareagovat byla na další překážce. S Dumby jsme běžely mnohem lépe, čistě a bylo z toho 1.místo. Pro letošek jsme nejspíš skončili se závoděním, ale uvidíme třeba se nám nějaké závody naskytnou :-).

Ještě se musíme pochlubit, že Míša s Katrinou splnily podmínky pro přestup do A3.  Moc moc holky gratulujeme a jen tak dál :-).

10.9.

Poslední víkend v srpnu jsem s holkama byla na závodech ve Vysokém Mýtě. Tratě nám stavěl Tonda Diviš. Jeho parkury byly technické, ale také běhavé. Tyto parkury se mi moc líbí, protože psovod musí uvažovat a vymýšlet různé možnosti vedení psa. I tentokrát jsem běhala s oběma holkama. S Ferynkou máme ohromné nedostatky, jak na zonách, tak hlavně mém vedení. Tudíž jsme doběhly pouze jediný běh. A Dumby jsme běželi o něco málo lépe. V jumpingu jsme obsadily 3.místo. Ikdyž musím uznat, že začátek jumpingu nebyl podle mých představ. Zkoušky jsme zaběhly asi se třemi chybami.A open jsme doběhly na 4.místě s jednou laťkou. Tento běh jsme zaběhli celkem slušně. Ikdyž vím, že časy, které bych chtěla, prostě mít nikdy nebudeme. Vyhlašovaly se ještě součty, kde se Dumby umístila na 2.místě. Tyto závody byly moc hezké a užily jsme si je dosytosti, i přes občasné přeháňky :).

V neděli 5.9. jsme se zúčastnily závodů Fitmin Cupu  v České Třebové. Parkury stavěla paní Eva Plíštilová. Tyto závody nebyly pro nás moc úspěšné. Parkury nám moc nesedly, ale obě holky měly moc velkou radost, že mohly běhat :-).

22.8.

Po dvou měsících další aktualizace. 19. června jsem s Ferynkou jela do Brna na výstavu. Měla moc pěkný posudek a dostala známku Výborná 2, res. CAC. Poslední víkend v červnu jsme vyrazily na závody do Dvora Králového nad Laberm na Otevřené mistroství východních Čech. Závodila jsem pouze s Ferčou, jelikož Dumby kulhala. Ferynka se snažila, ikdyž jsme si párkrát nerozuměly. Jinak jsem byla spokojena. Závodila i Onie Fitmin, ta ve zkoušce A1 byla na 2.místě. Výsledky najdete na stránkách OSA Dubenec osasnoopy.sweb.cz/zavody/omvc10/mazlici10.html. Prvních 14 dnů v červenci jsem trávila jako každý rok na táboře ve Svojanově. Dvakrát denně se trénovalo agility a během tábora si všichni účastníci mohli vyzkoušet i dogfrisbee, flyball, coursing, vystavovní a další. Během tábora byly i velmi zajmavé přednášky o motivaci psa a clickeru. Holky si pobyt na táboře hodně užívaly, chodily na procházky, koupaly se (to byla jejich nejčastější činnost na táboře). Míša s Katrinou Fitmin se nominovaly na EO (European open), které se konalo letos v České republice. Holky moc gratulujeme :) a běhaly jste skvěle. Další závody, kterých jsme se zúčastnily, byly dvoudenní závody v Opatovicích nad Labem. Dumby s Ferčou se moc snažily, ale dost často jsem jim to kazila já. Dumby si však vyběhla krásně sobotní open na 2.místo. Dumby běhala moc pěkně, sice časy nikdy nebudeme mít takové jaké bych chtěla, ale i přesto dokáže na svůj věk dobře běhat. Druhý týden v srpnu se konala v Brně klubová výstava BOC. Posuzovaly jí pánové Milan Krinke a anglický rozhodčí Robert Tunnicliff (má chov. stanici Littlethorn) Této výstavy zúčastnila se jí dcera Ferynky Onie Fitmin, které i přes svou vylínolost vyhrála ve třídě otevřené a odnesla si výborná 1, CAC , Best Bitch, Klubový vítěz a matka Ferynky Jut Akumulator, ta si ve veteránech odnesla výborná 2. Moc gratulujeme. Naše poslední závody, kterých jsme se zúčastnily, byly závody v Žamberku. Běhala jsem s oběma holkama. Moc se snažili. Výsledky najdete na stránkách ZKO Žamberk www.zkozamberk.estranky.cz/stranka/10_-rocnik-agility-zavodu-o-pohar-fitmin. Letos náš čekají ještě troje závody a to ve Vysoké Mýtě, České Třebové a Havlovicích. Rozhodla jsem se, že frisbee s holkama dělat nebudu. Důvody jsou různé, které nebudu rozebírat.

15. 6.

Po dlouhé neaktualizaci jsem zpět se spousty novinek. Tenhle týden jedu s Ferynkou na výstavu do Brna. A další týden jedu s Ferynkou na závody do Dvora Králového. A za tři týdny vyrážíme na 14 dní na tábor do Svojanova. Kde, jako každý rok, dělám instruktora agility. Dumby mi začala kulhat, takže jsem jí raději odhlásila ze závodů a tak uvidíme jak to bude dál. Na konci března se uskutečnila bonitace, kde byla uchovněna Odetta Fitmin. Ta taky 11.4. v Ostravě na Národní výstavě v otevřené třídě vyhrála a odnesla si titul CAC a Národní vítěz, moc gratulujeme. Onie a Odetta letos odstartovaly svoji závodní karieru v agility, tak držíme pěsti, aby se jim dařilo. Katrina na závodech ve Zlíně byla ve zkoušce A2 na 1. místě, moc gratulujeme. Taky musím dodat, že Míša Mlčochová s Katy se zúčastnili první kvalifikaček na EO a MS, druhý je čekají o víkendu. Takže držíme palečky, aby dopadly co nejlépe :).

18.5.

Dnes Dumby oslavila své osmé narozeniny. Milá Dumbynko, přejeme ti mnoho štěstí, zdraví a mnoho mnoho úspěchů v dalších letech. Jsi naše sluníčko.

15.5.

Fery dnes slaví své páté narozeniny. Přejeme tedy Ferynce hodně zdraví, štěstí a mnoho úspěchů do dalších let. Ať nám dělá stále radost jako doposud.

31. 3.

V sobotu dopoledne jsem se zúčastnila tréninku frisbee v Záměli. Tentokrát jsem jela bez holek, Dumby stále nemůže skákat a Ferču jsem nechtěla brát. Po dlouhé době jsem si zaházela, ani jsem toho moc nezapoměla :). Takže teď jenom pilně trénovat, abychom mohly s holkama vyrazit na naše první závody :).

25. 3.

Dne 2.3. oslavil K vrh své třetí narozeniny. Přejeme jim mnoho úspěchů, zdraví a ať stále dělají radost svým pánečkům. V pondělí 22.3. byly Dumby vytaženy stehy. Ještě nesmí tři týdny skákat, ale jinak může podstatně vše.

25. 2.

Včera 24. 2. večer byla Dumby na operaci. Měla stříselní kýlu a ještě jí odebrali dva struky. Teď musí mít tak tři měsíce klid.

17. 2.

Máme novinky ze světa našich dětí. Onie Fitmin byla 7.2 na výstavě v Brně. Poprvé byla vystavena ve třídě otevřené a vůbec nedopadla špatně. Dostala známku výbornou 3. Katrina na závodech v Horce 30.1. ve zkoušce LA2 se umístila na krásném prvním místě. Video na stránkách https://www.zahumny.estranky.cz. Moc gratulujeme.

1. 2.

Dnes Ferynky děti oslavily své druhé narozeniny. Přejeme jim hodně zdraví a mnoho úspěchů do dalších let.

23. 1. OPSION 007 v Hradci Králové

Naše první oficiální závody v tomto roce byly v Hradci Králové. Závody posuzovala Alice Glöcknerová. Stavěla hezké běhávé a technické parkury. Jelikož vůbec netrénujeme, takže jsem to víceméně brala tréninkově. Fery začala hárat, takže spíše koukala po psech než aby se soustředila na běh. Taky to tak dopadalo :). Damby běžela všechny běhy pěkně. Jenom panička trochu více spěchala a kazila jí to. Užily jsme si sobotu skvěle. Takže snad brzy zase na dalších závodech :). Fotky dodáme později.

Dumby: jumping - 7.místo, zkoušky A2 - 9.místo, agility - ?

Fera: jumping - disk, zkoušky A3 - disk, agility - disk

9. 1. Novoroční závody v Žamberku

Tyto závody se měly konat už druhý svátek vánoční v roce 2009, ale pro nepřízeň počasí se přesunuly až na první víkend v nové m roce. Jelikož poslední dobou moc netrénujeme, kvůli počasí. Tak jsem se rozhodla, že holkám udělám radost a přihlásím je na závody. Holky běhaly skvěle laťky držely nahoře, což jsem měla obrovskou radost :). Pro pokročilé byly postaveny dva parkury. Ferynka běhala jako první, běžela moc pěkně, bez žádných schozených latěk. Ale panička u třetí překážky od konce zaspala a pozdě zareagovala, což vedlo k odmítnutí. Dumby běžela ke konci startovního pole, takže jsem jí měla čas rozcvičit a rozběhat. Parkur zaběhla bez chybičky a vyneslo jí teda 1.místo. Druhý parkur (takové kolečko na čas) běžela Fery pěkně rychle, ale ve sněhu se přeci jenom špatně běhá a tak schodila jednu překážku. Ale měla druhý nejrychlejší čas po Dumby. Dumby druhý parkur běžela hezky rychle a i čistě. A znovu byla na 1.místě. Závody byly pěkné a holky si to užily. Za fitmin také běžela Lucka s Odettou, Monika s Adél a Týna s Heydi. Všechny běžely moc hezky. Týna s Heydi si odnesly 2.místo z prvního běhu a Monika s Adél z druhého běhu si též odnesly 2.místo. Na konce se běžely družstva a naše družstvo Fitmin ve složení Lucka, Monika a Týna získaly 1.místo. Takže moc vyvedené dopoledne. :)