Rok 2012   

24. 11.

Další úžasná zpráva :-). Kačence (Katrina Fitmin) se dnes narodilo 6 krásných štěňátek - 2 ČB holky, 3 ČB kluci a TR kluk. Máme ohromnou radost a přejeme mamině hlavně zdraví a zdravé dědičky :-)). Více na www.zahumny.estranky.cz/

23. 11.

Onie je březí!!!! Takže ke konci roku se můžeme těšit na malé kulíšky.

22. 11.

Dnes 22. 11. nám oficiálně přišel titul KLUBOVÝ ŠAMPION VÝKONU. Máme ohromnou radost :-).

29. - 31.10.

Onie je na krytá!!! :-). Otec štěňátek bude  BORDERGUARD REAL PEARL "Millow". Více v sekci CHS Fitmin.

9.11. 

Na tyto závody jsem zprvu nechtěla jet, ale čtrnáct dní před konáním jsem se rozhodla, že s Damby pojedeme. V pátek 9. 11. dopoledne jsme vyrazily směr Liberec v doprovodu Báry Vaničkové s Kitty Akumulator, Radky Novákové s Arnym Katka z Hor ( také jely závodit) a Elišky Olbrichové (panička Onie - dcery Ferušky), která nám jela fandit. Kolem 14.00 jsem dorazily do liberecké Tipsport arény. Po prezentaci jsme šly ubytovat pejsky a pak jsme se byly podívat, kde budeme běhat. Běhalo se na úžasné umělé trávě. Pejskům se běhalo skvěle a neklouzalo jim to. Parkury nám stavěli rozhodčí Hans Fried (AT) a Lenka Pánková. V prvním běhujsem si s Damby moc nerozuměly, ale Dumby běhala moc dobře. Bavilo jí to a to bylo pro mě  nejdůležitější :-). V druhé běhu už se dařilo lépe. Sice jsme si domů nepřivezly žádný cenný kov, ale i přesto jsem byla moc spokojená. Damby jse ve svých deseti letech stále čilá a baví ji stále běhat. To je pro mě největší úspěch :-). 

4. 11. 

V týdnu jsem probírala na webu různé fotky z psích akcích, kterých jsme se zúčstnily. A na stránkách Pavla Humpolce jsem objevila fotky, na kterých je Damby i naše milovaná Feruška. Takže s jeho svolením jsem přidala fotky na rajče :-).  dancis.rajce.idnes.cz/ Ještě jednou děkuju Pavlu Humpolcovi.

4.11. ŽAMBERK ZZO

V neděli 4.11. jsme s Damby zúčastnily posledních zkoušek, kterých se můžeme ještě zúčastnit. V Žamberku se konaly zkoušky NZŘ. Nastoupily jsme do kategorie ZZO. A obstály jsme určitě dobře. Damby se snažila, ale panička jí to kazila. Ale i přesto jsme zkoušky splnily. :-)

Dumby - 47 bodů 

21. 10. ČASTOLOVICE ZOP

V sobotu 20. 10. se konaly v Častolovicích zkoušky ZOP. ZPU1 a ZPU2. Jely jsme já s Damby a Eliška Olbrichová s Onie Fitmin (dcera Ferušky). Nastoupily jseme do kategorie ZOP. Obě holky se velice snažily. A můžeme s radostí oznámit, že obě splnily zkoušky ZOP. :-) Jsem na Damby velice pyšná, jelikož v jejích deseti letech je to neuvěřitelné, jak cvičila. :-)

Dumby - 91 bodů Výborně

Onie - 85 bodů Velmi Dobře

28. 9.

Máme novinky ze světa dětí :-).

Odetta Fitmin: 8. 6. Celosvětová výstava psů Senec - třída otevřena výborná 4

9.-10. 6. Grand Prix Slovakia Nitra - třída otevřená výborná 1, CAC, CACIB - Grand Prix Slovakia Winner 2012 (nejlepší fena plemene); třída otevřená výborná 3

28. 7. závody agility O pohár Fitmin - zkouška LA1 - 2. místo

18.-19. 8. DUODANUBE Bratislava - třída otevřená výborná 2, res. CAC

25. 8. INTERDOG BOHEMIA - třída otevřena výborná 1, CAC, res.CACIB

22. 9. klubová výstava Border collií Zbraslav - třída otevřená výborná

Onie Fitmin: 22. 9.klubová výstava Border collií Zbraslav - třída vítězů výborná 2, res CAC

                    28.9. Třebíč závody agility - zkouška LA2 - 3.místo

Katrina Fitmin: byla nakrytá psem Black Jack Trust Your Heart www.agroturistika.org/border_kolie/index.php?id=55.

Více na stránkách www.zahumny.estranky.cz/.

 

2. 6. závody agility Rychnovský rarášek

Rozhodčí: Tomáš Glabazňa

Brita - jumping LA: 16. místo/ 32 start.

        - zkoušky LA1: disk    

        - agility LA: 14. místo/ 31 start.

Dumby - jumping vet.: 3.místo/ 5 start

           -agility vet.: 2. místo/ 5 start.

18. 5. 

Dnes oslavila Dumby své kulaté narozeniny. Přejeme jí k 10tý narozeninám mnoho zdravíčka a další spokojená léta.

15. 5.

Dnes by Feruška oslavila své sedmé narozeniny. Posíláme za duhový most moc velkou pusu. Moc se nám stýská Feruško!!! :-*

11. 5.

Dnes odpoledne se Derby Fitmin (neteř Damby) narodilo 6 krásný štěňátek. 2 černobílý pejsci, 2 trikolórní pejsci a 2 černobílé fenky. Porod proběhl bez komplikací. Derby i štěňátka jsou v pořádku a všichni se mají k světu :-). Více v sekci CHS FITMIN. Nabízíme k rezervaci 2 poslední pejsky - černobílého a tricolorního, po rodičích DNA CEA, TNS + NCL NORMAL. Oba mají výborný exteriér. Štěňátka budou vhodná na sportovní využití, výcvik, výstavy, canisterapii nebo jako asistenční psi. Pokud máte zájem, neváhejte a kontaktujte chovatelskou stanici Fitmin na e-mailu: chovatelska.stanice@dibaq.cz

9. 5.

Několikrát jsem si říkala, jestli mám Dumby přihlásit na nějakou výstavu. A tak letos jsem se rozhodla, že na výstavu pojedeme :-). V úterý 8.5. jsme vyrazily, spolu s holkama z Fitminu, na speciální výstavu border collii v Opatovicích nad Labem. Výstavu posuzovali rozhodčí Milan Krinke a Alexandra Grygarová. S Damby jsme nastoupily ve třídě veteránů, kde nás posoudila paní Grygarová. Damby se předvedla moc pěkně. Byla moc pochválena, zvláště za její skvělou kondici. Dostaly jsme známku Výborná 2. Naši třídu vyhrála ségra Dyna Miveko. I naše dětičky se předvedly moc pěkně. Máme obrovskou radost :-). Také jsme tam potkaly i tatínka Indyho (Crazy Brown Gasko Prim - vrh O Fitmin). Už se těšíme až zase uvidíme naše dětičky :-).

Psi: třída mladých -   Warrior Star Fitmin  Výborná 2

                               Whisky Gold Fitmin   Velmi dobrý

Feny: třída mladých - Wictory Soffie Fitmin  Výborná

         třída vítězů -     Onie Fitmin  Výborná 2, res. CAC

 

6. 5.

Po dlouhé době se opět hlásíme :-). Ve dnech 8.-11. 3. 2012 se ONIE FITMIN spolu s paničkou Eliškou Olbrichovou a DERBY FITMIN (Dumby neteř) s Bárou Thielovou zúčastnily největší psí akce CRUFTS 2012. Bylo přihlášeno 413 border collii. Obě holky se předvedly moc pěkně. Sice si žádné ocenění nepřivezly, ale přesto máme ohromnou radost. V 21. 4. já s Britou jsem se zúčastnily závodů ve Zdobíně. S Britou moc dlouho netrénujeme, ale přesto jsem měla ohromnou radost. Odložení měla skvělé, laťky nepadaly ani zony neskákala. Zkoušky LA1 - 9.místo, jumping I. - disk (mojí vinou), jumping II. - 16.místo. Další závody jsme měly v České Třebové 28. 4. Jela jsem s Britou a Dumby. Dumby se rekreovala a zaběhla si jako doskokan. S Britou jsme měly hodně nedorozumění samozřejmě mojí vinou. Musíme více trénovat :-). Ve stejný den se konala krajská výstava v Mladé Boleslavy. Naše ODETTA FITMIN, kterou vystavovala Monika Šimková, se ve své třídě předvedla moc krásně. Dostala ocenění výborná 1, vítěz třídy, krajský vítěz a vítěz Mladé Boleslavy. Máme neuvěřitelnou radost. :-)

2. 3.

Dnes slaví K-vrh své páté narozeniny. Přejeme vše nejlepší a hodně zdraví. :-)

25. 2.

Dne 18.2. 2012 JCH CZ, CH SK Onie Fitmin se svou paničkou Eliškou Olbrichovou a Barou Thielovou, která Oninku vystavuje, zúčastnila slovenské výstavy - Victory show v Bratislavě. Ve třídě šampionů získala 2x CAC a získala titul BEST OF QUEEN !!! A splnila podmínky pro uděleni GRANDŠAMPIONA SLOVENSKÉ REPUBLIKY!!!! Moc gratulujeme, máme obrovskou radost :-)

Onie Fitmin- Victory show Bratilava

1.2. Dnes oslavily Feruščiny děti své 4. narozeniny. Přejeme hodně hodně zdraví, mnoho aportovaných balónků, mnoho úspěchů ve sportu či výstavách.  :-)

Onie Fitmin a Odetta Fitmin

 

1.1. Přejeme Vám do nového roku 2012 hodně zdraví a mnoho úspěchů.